Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Praca
Gdzie szukać pracy

To pytanie zadaje sobie wiele osób, chcących szybko podjąć pracę. Oczywiście nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ale podpowiadamy działania, które przybliżą was do znalezienia wymarzonego etatu.

 

Prasa codzienna

Osoby decydujące się na tradycyjną metodę poszukiwania pracy powinny przede wszystkim zainteresować się ogłoszeniami pojawiającymi się w codziennej prasie. Wiele gazet publikuje raz w tygodniu specjalne dodatki tematyczne poświęcone rozwojowi i planowaniu kariery. Znajdują się w nich nie tylko ogłoszenia, ale również porady dotyczące poszukiwania pracy, przygotowywania dokumentów rekrutacyjnych i rozmów kwalifikacyjnych.

 

 

Urząd pracy

Drugim źródłem informacji jest urząd pracy. Znajdziemy w nim raczej oferty pracy na stanowiska niższe, jednak po zarejestrowaniu się można skorzystać z ciekawych szkoleń (i np. przekwalifikować się). Dobrym źródłem informacji są znajomi i osoby pracujące – firmy nie zawsze ogłaszają wakaty, a osobom już pracującym zdarza się usłyszeć o ciekawych stanowiskach, czekających na nowego pracownika. Znajomi mogą również polecić nas u osób odpowiedzialnych za rekrutację.

 

Biuro karier

Studenci i absolwenci (którzy niedawno skończyli studia) powinni zajrzeć do uczelnianych Biur Karier. Oferują one staże (zarówno płatne, jak i bezpłatne) oraz są dobrym źródłem ogłoszeń dla osób bez dużego doświadczenia zawodowego – pracodawcy mają bowiem świadomość, że na uczelni niewiele osób może się takim pochwalić.

 

Internet

Nieskończonym wręcz źródłem informacji o wakatach jest Internet. Ogłoszeń można szukać na portalach tematycznych i społecznościowych, związanych z karierą. Ogłoszenia są dodawane na bieżąco, pracodawcy mają również możliwość przeglądania profili kandydatów. Dlatego też warto zarejestrować się na kilku portalach – udostępniając swoje CV w internecie zwiększamy prawdopodobieństwo, że zostaniemy znalezieni. Trzymanie ręki na pulsie, monitorowanie pojawiających się ogłoszeń i aplikowanie na nie to kolejny krok, który przybliży nas do znalezienia wymarzonej pracy.


Warto również wykazać się aktywnością i często zaglądać na strony naszych wymarzonych pracodawców i firm zajmujących się profesjonalnie prowadzeniem rekrutacji - tam najwcześniej pojawią się ogłoszenia, a im szybciej na nie odpowiemy, tym większa szansa, że nasze CV nie przepadnie w natłoku innych.

 

 

Jakie to proste